Schodiště Rejžek - Výroba dřevěných schodišť

Schodiště Rejžek - Výroba dřevěných schodišť

Výroba dřevěných schodišť
Typy povrchových úprav schodišť Tisk Email

Povrchová úprava schodů

Dřevěné schody a schodiště mají více druhů povrchové úpravy podle toho, jakou barvu  a strukturu dřeva na schodech chceme mít.

Mezi nejčastější povrchové úpravy dřevěných schodišť patří olejování či lakování a voskování. Další je tu třeba moření či drásání to však slouží spíše k estetické úpravě povrchu dřevěného schodiště, tak aby zapadala do prostoru, do kterého bude zabudované.

Lakování dřevěného schodiště

Lakování se dělá ve dvou vrstvách tvrdým dvousložkovým polyuretanovým lakem na dřevo. Tímto způsobem upravený povrch dřevěných schodů má nevýhodu v případě, že budou schody poškozeny nebo budeme jeho povrch renovovat. Tvrdý lad, co na schodech byl dlouhá léta, se velmi špatně odstraňuje. Stává se, že starý lak po letech nelze úplně odstranit.

Olejování dřevěného schodiště

Olejování dřevěného schodiště se také provádí ve dvou vrstvách tvrdým vysokosušinovým olejem. První použitá vrstva k povrchové úpravě je olej, který se vetře do dřeva a nechá se zaschnout 24hodin, následně se schodiště přebrousí a nanese se na něj vrstva vosku, který se za 20minut rozleští a nechá se proschnout dalších 24hodin. Tento typ úpravy je možné kdykoliv a bez problémů opravovat i renovovat. Povrchová úprava speciálním olejem  je úspornější a technologicky jednoduší než lakování.

Moření dřevěného schodiště

Dřevěné schodiště se dá jako každý jiný dřevěný povrch barevně upravit mořením, tak aby s ostatním nábytkem nebo doplňky v interiéru vašeho domova vypadal, že tam patří. Mořením se také změní barevný odstín vašeho schodiště, však původní kresba dřeva se zachová.

Drásání dřevěného schodiště

Drásání patří mezi speciální úpravu dřeva. K drásání se požívají speciální kartáče, díky kterým získá dřevo rustikální vzhled. Kartáčováním odstraníme část měkké dužiny, takže vynikne kresba dřeva. Asi si říkáte proč, by se mělo využít právě drásání dřeva.  Mělo by se použít proto, že zvýrazní přirozenou krásu a strukturu dřeva, ale také proto, že je toto dřevo též odolné oproti mechanickému poškození. Tento typ úpravy se využívá převážně  ve srubech, roubenkách, chatách či moderních interiérech. Drásaný povrchy by se měl olejovat.

 
Nový Web.cz  Tvorba webových stránek | SEO - Optimalizace pro vyhledávače
Uživatelské jméno
Heslo