Schodiště Rejžek
Schodiště Rejžek Schodiště Rejžek Schodiště Rejžek

Typy povrchových úprav schodišť

Povrchová úprava schodů

Dřevěné schody a schodiště mají více druhů povrchové úpravy podle toho, jakou barvu a strukturu dřeva na schodech chceme mít.

Mezi nejčastější povrchové úpravy dřevěných schodišť patří olejování či lakování a voskování. Další je tu třeba moření či drásání to však slouží spíše k estetické úpravě povrchu dřevěného schodiště, tak aby zapadala do prostoru, do kterého bude zabudované.

Lakování dřevěného schodiště

Lakování se dělá ve dvou vrstvách tvrdým dvousložkovým polyuretanovým lakem na dřevo. Tímto způsobem upravený povrch dřevěných schodů má nevýhodu v případě, že budou schody poškozeny nebo budeme jeho povrch renovovat. Tvrdý lad, co na schodech byl dlouhá léta, se velmi špatně odstraňuje. Stává se, že starý lak po letech nelze úplně odstranit.

Olejování dřevěného schodiště

Olejování dřevěného schodiště se také provádí ve dvou vrstvách tvrdým vysokosušinovým olejem. První použitá vrstva k povrchové úpravě je olej, který se vetře do dřeva a nechá se zaschnout 24hodin, následně se schodiště přebrousí a nanese se na něj vrstva vosku, který se za 20minut rozleští a nechá se proschnout dalších 24hodin. Tento typ úpravy je možné kdykoliv a bez problémů opravovat i renovovat. Povrchová úprava speciálním olejem je úspornější a technologicky jednoduší než lakování.

Moření dřevěného schodiště

Dřevěné schodiště se dá jako každý jiný dřevěný povrch barevně upravit mořením, tak aby s ostatním nábytkem nebo doplňky v interiéru vašeho domova vypadal, že tam patří. Mořením se také změní barevný odstín vašeho schodiště, však původní kresba dřeva se zachová.

Drásání dřevěného schodiště

Drásání patří mezi speciální úpravu dřeva. K drásání se požívají speciální kartáče, díky kterým získá dřevo rustikální vzhled. Kartáčováním odstraníme část měkké dužiny, takže vynikne kresba dřeva. Asi si říkáte proč, by se mělo využít právě drásání dřeva. Mělo by se použít proto, že zvýrazní přirozenou krásu a strukturu dřeva, ale také proto, že je toto dřevo též odolné oproti mechanickému poškození. Tento typ úpravy se využívá převážně ve srubech, roubenkách, chatách či moderních interiérech. Drásaný povrchy by se měl olejovat.

Schodiště Rejžek

O nás

Naše firma je zaměřená na výrobu celodřevěných schodišť, které se věnujeme již od roku 2001. Najdete u nás schodiště samonosné, ale i obložení betonových či kovových schodišť ale i schodiště kombinovaná s kovem či sklem.

Schodiště je to první co při vstupu do domu uvidíte, proto je důležité brát ohled nejen na jeho funkčnost ale také na jeho vzhled. Vzhledem k tomu, že pro vás chceme udělat schodiště, které bude mít tu nejlepší možnou kvalitu, tak používáme dokonale vysušené dřevo. Dřeviny, které používáme nejčastěji, jsou stejně kvalitní jako jejich následná úprava.

Námi používané dřeviny : borovice, smrk, buk, dub, jasan a další včetně těch exotických jako je hevea. Zábradlí vám můžeme udělat jak celodřevěné, tak i kombinované či kovové se skleněnou výplní. Povrchová úpravaext je prováděná kvalitními polyuretanovými laky s velkou odolností proti oděru. Pokud si nebudete jisti co je pro váš dům to pravé, tak vám rádi poradíme.

Doplňky

Též Vám rádi zhotovýme i odpovídající zábradlí k Vašim schodům.

Můžete vybírat z našeho vzorníku, případně zhotovujeme i na zakázku - záleží na přání zákazníka.

Hlavice sloupků

A
A
B
B
C
C
D
D
E
E

Typy madel

M1
M1
M2
M2
M3
M3
M4
M4
M5
M5